XX Jubileuszowy Zlot MB/8 Club Poland Kowary 2012

W Kotlinie Jeleniogórskiej w dniach 13-16 września 2012 r. odbył się  XX Jubileuszowy Zlot MB/8 Club Poland Kowary 2012. Przez cały weekend w Karpaczu, Kowarach i na jeleniogórskim Placu Ratuszowym można było podziwiać samochody marki Mercedes–Benz. Pośród różnych modeli największym zainteresowaniem cieszyła się wywrotka z 1965 r. jak również niemiecka karetka z 1982r. Uwagę przyciągał również mercedes, który służył niemieckiemu Luftwaffe. Na zlot przyjechało 50 samochodów. Ich właściciele byli poprzebierani w stroje odpowiadające epoce, w której dany samochód został stworzony.

Klub MB/8 zrzesza głównie właścicieli modelu W114/W115 i to właśnie tych samochodów było najwięcej. Nie zabrakło jednak innych ciekawych egzemplarzy, co można zobaczyć na zdjęciach.
Bazą zlotu był czterogwiazdkowy hotel „Jelenia Struga” w Kowarach, oferujący między innymi inhalacje radonowe i inne usługi uzdrowiskowe.

Zlot rozpoczął się w czwartek po południu od rejestracji załóg w hotelu a następnie wszyscy zlotowicze, ok. 50 załóg, zjedli wspólną kolację. Atmosfera była bardzo przyjazna, ponieważ wielu zlotowiczów zna się od pierwszych zlotów MB/8.

Rano pobudka i brodzenie w zimnym górskim strumieniu i start do rajdu turystycznego z centrum Kowar. Tegoroczna trasa była niezwykle atrakcyjna. Głównymi punktami był Zamek Książ, podziemne miasto Osówka oraz domy tkaczy śląskich „XII Apostołów”.

Pierwszy dzień był niezwykle intensywny, dlatego też na sobotę (15.09.2012) zaplanowano krótszą trasę, głównie po Karpaczu. Start odbył się spod „Dworu Liczyrzepy”, który stał się tego dnia swoistą bazą wypadową, tam też miała miejsce próba sprawnościowa i obiad.

W sobotę przyznano też dwa puchary w konkursie elegancji, od burmistrza Karpacza oraz burmistrza Kowar. Cały zlot obfitował w nagrody – w sumie przyznano 28 pucharów.

Po powrocie do hotelu uczestnicy mieli nieco czasu na skorzystanie ze SPA. Po konferencji ze sponsorami którymi głównie były firmy GOLDINVEST Sp. z o.o. i Skandia TU na Życie S.A. rozpoczął się tradycyjny Bal Komandorski.

Na niedzielę przewidziano przejazd kolumną na rynek w Jeleniej Górze, gdzie przyznano resztę pucharów, w tym też „Puchar prezydenta miasta Jeleniej Góry”.

Na rynek przybyło również wielu jeleniogórzan, którzy mogli wysłuchać historii każdego egzemplarza, opowiedzianą przez każdego z właścicieli oraz poobcować nieco z klasyczną motoryzacją.

KLIKA LINKÓW DO OPISÓW I ZDJĘĆ INNYCH NIŻ NASZE
www.oldtimery.com
www.jelonka.com
www.karpacz.pl
www.kowary.pl
www.tvwalbrzych.pl
www.w114-115.org.pl