I Konferencja Wyjazdowa MAROKO 2013

W dniach 23-30 stycznia 2013 roku kilkunastu najlepszych sprzedawców spółki GOLDINVEST wzięło udział w Konferencji Szkoleniowej, która miała miejsce w Maroko.

Wspaniałe szczyty górskie, słoneczne plaże, zachwycająca architektura i gorące piaski Sahary – wszystko to czekało na nas w Al-Mamlakah al-Maghribiyyah. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się malowniczy kraj północno-zachodniej Afryki, bardziej znany jako Maroko lub oficjalnie – Królestwo Maroka. Wyjątkowe położenie kraju pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą, jest gwarancją wspaniałych krajobrazów. Z jednej strony zobaczyliśmy tu skute lodem szczyty górskie, z drugiej – gorące piaski pustyni.

Mieszkańcy Maroka to przede wszystkim Arabowie (66%) i Berberowie (33%), a także niewielkie grupy ludności pochodzenia europejskiego: Francuzi i Hiszpanie (1%). Zdecydowana większość ludności Maroka to muzułmanie. Marokańczycy mogą poszczycić się swoją oryginalną kulturą i folklorem, zaś wbrew stereotypom, należą do narodu bardzo gościnnego, ceniącego radość życia i wartości rodzinne.

W południowej części Maroka, na przedgórzu Atlasu Wysokiego, na wysokości 465 m n.p.m., położony jest Marrakesz – jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miast kraju, które mieliśmy okazje zobaczyć za dnia i nocą. Niekwestionowanym symbolem miasta jest otoczony rozległym gajem palmowym minaret meczetu Kutubija, który liczy ok 70 m wysokości i jest prawdziwym arcydziełem hiszpańsko-mauryjskiej sztuki architektonicznej.

Essaouira (As-Sawira) to malownicze miasteczko na marokańskim wybrzeżu Atlantyku i chętnie odwiedzany przez europejskich turystów kurort. Osadę założyli w starożytności Fenicjanie, później panowanie w niej przejmowali kolejno Kartagińczycy i Rzymianie, a w czasach późniejszych – Arabowie, Portugalczycy i Francuzi.

Zarząd Spółki GOLDINVEST szykuje kolejne Konferencje Szkoleniowe w pięknych zakątkach świata dla najlepszych sprzedawców. Naprawdę warto!